Strona główna Aktualności daj się zarazić, czyli hovkowy październik

daj się zarazić, czyli hovkowy październik

daj się zarazić, czyli hovkowy październik
Jeżeli tylko słyszałeś o psich sportach i nie wiesz, co i jak , to spotkanie jest właśnie dla Ciebie. Daj sobie szansę, spróbuj zarazić się pasją do wspólnego aktywnego spędzania czasu ze swoim hovkiem. Jeżeli coś trenujecie, przyjedź i zarażaj swoją pasją innych. A może zarazisz się czymś całkiem nowym?
Jedyną rzeczą, którą pies przystępujący do treningu musi umieć, jest skupianie się przez chwilkę na swoim przewodniku. Bardzo przydatna jest także umiejętność odpoczywania - w samochodzie, klatce lub na smyczy obok swego przewodnika Jak wiadomo, praca umysłowa jest dla psów znacznie bardziej męcząca od aktywności fizycznej. Dla każdego psa zaplanowaliśmy 3 mniej więcej 20 minutowe indywidualne treningi dziennie czyli 6 treningów w ciągu 2 dni. Poniżej znajduje się lista proponowanych aktywności. Na jej podstawie każdy może zaplanować, co chciałby robić w czasie naszego spotkania (warsztaty handlingowe będą trwały koło godziny w grupie psów - to podwójny trening).
Zabawa z pozorantem/obrona sportowa - Piotr Brochocki - szkoleniowiec z okolic Trójmiasta znający hovki i pracujący z nimi
Tropienie sportowe - Dorota Mucha, założycielka Lubuskiej Grupy Tropienia Sportowego, przewodniczka 3 hovków, hodowczyni z Lasu Księżniczek
Obedience/posłuszeństwo sportowe - Agnieszka "Malindowa" Mogilnicka - szefowa Karpeteam - Lubuskiej Grupy Obedience, przewodniczka WASZKI Las Księżniczek i bordera Django
Handling - Kasia Godlewska - pasjonatka tego tematu, od lat wystawiająca z sukcesami swoje i nie swoje hovki w Polsce i w Europie, przewodniczka KAROU z Krainy Żabek, hodowczyni z Krainy Żabek
Agility - Klara Tomaszyk- instruktor agility z Poznania
Dogfitness - Agnieszka Kałek - instruktor dogfitnessu i szkolenia psów, właścicielka Dog Toku
Posłuszeństwo codzienne - Tomek Magdziak, trener psów, zawodnik obedience, właściciel szkoły "Koniec smyczy", przewodnik 2 goldenek (przywołanie, lużna smycz, skupianie uwagi, rezygnacje i inne codzienne problemy)
Trening grupowy dla psów przygotowujących się do startów, egzaminów kynologicznych i innych, gotowych do pracy w większych rozproszeniach.
Jeżeli ktoś chciałby spróbować noseworku (rozpoznawanie i wyszukiwanie zapachów) i tropienia użytkowego (odnajdowanie ludzi), to będę szukać odpowiednich szkoleniowców.

Regulamin:
1. W spotkaniu mogą wziąć udział psy zdrowe, zaszczepione przeciwko wściekliźnie, szczenięta co najmniej tydzień po 2. szczepieniu.
2. W czasie trwania treningu przewodnicy zobowiązani są do zastosowania się do poleceń prowadzących zajęcia dotyczących bezpieczeństwa.
3. Na terenie Dog Toku i w odległości 5 minut spaceru od niego psy poza treningami mogą przebywać w swoich samochodach, klatkach albo na smyczy trzymanej przez przewodnika. Nie wolno zostawiać psów uwiązanych przy drzewach, płotach itp.
4. Uczestnicy są zachęcani do obserwowania innych treningów w sposób nieprzeszkadzający ćwiczącym.
5. Psy nie mogą towarzyszyć w obserwowaniu treningów odbywających się bez smyczy tzn. obedience i agality.
6. Psy mogą towarzyszyć w obserwowaniu pozostałych treningów ze wskazanego przez prowadzącego miejsca pod warunkiem że nie przeszkadzają w ćwiczeniach (np. przez wokalizację).
7. Wszyscy uczestnicy są proszeni o szanowanie przestrzeni swego i innych psów i dostosowanie się do sugestii przewodników.
8. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do sprzątania po sobie i swoich psach.
9. Za szkody wyrządzone przez psa odpowiada przewodnik
Formularz zgłoszeniowy:

Cena:
obejmuje opłatę za ośrodek szkoleniowy, 3 wejścia treningowe dziennie i serwis napojów: 250 zł przy wpłacie zaliczki 100 zł do 3. września (2. rata płatna do 15 września).
dla pozostałych osób: 300 zł
osoby towarzyszące: 20 zł dziennie (dzieci do 6 lat bezpłatnie)
2. i kolejny pies z tym samym przewodnikiem: 200 zł
Dla młodych psów urodzonych po 10.10.2018 i podopiecznych Fundacji HovaWarty: 10% zniżki

Lokalizacja:
DOG TOK - Szkoleniowy Raj
Bure, 62-250 Czerniejewo

Noclegi:
W okolicznych agroturystykach we własnym zakresie
Wyżywienie:
W przerwie treningów będzie można zamówić catering
Kontakt:
z organizatorką, Marysią:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel.: 604-909-045
 

Migawki

Dzisiaj wielkie, piękne święto GANDI Pałacowe Piękności, która skończyła 15 lat! Dla hovawarta to imponujący wiek! Na pewno prezentom i całusom nie było dziś końca, ale od nas jeszcze jedna niespodzianka: prawnuczka i domowa wychowanka Gandi, ROSA TARA Pałacowe Piękności, dołącza dziś do grona naszych suk hodowlanych, reprezentując hodowlę Twoja Szansa, której będzie założycielką. Trzymamy kciuki, by obecność Gandi w rodowodzie maluchów dała im szansę na tak długie życie u boku ukochanych przewodników.