Strona główna Aktualności daj się zarazić, czyli hovkowy październik

daj się zarazić, czyli hovkowy październik

daj się zarazić, czyli hovkowy październik
Jeżeli tylko słyszałeś o psich sportach i nie wiesz, co i jak , to spotkanie jest właśnie dla Ciebie. Daj sobie szansę, spróbuj zarazić się pasją do wspólnego aktywnego spędzania czasu ze swoim hovkiem. Jeżeli coś trenujecie, przyjedź i zarażaj swoją pasją innych. A może zarazisz się czymś całkiem nowym?
Jedyną rzeczą, którą pies przystępujący do treningu musi umieć, jest skupianie się przez chwilkę na swoim przewodniku. Bardzo przydatna jest także umiejętność odpoczywania - w samochodzie, klatce lub na smyczy obok swego przewodnika Jak wiadomo, praca umysłowa jest dla psów znacznie bardziej męcząca od aktywności fizycznej. Dla każdego psa zaplanowaliśmy 3 mniej więcej 20 minutowe indywidualne treningi dziennie czyli 6 treningów w ciągu 2 dni. Poniżej znajduje się lista proponowanych aktywności. Na jej podstawie każdy może zaplanować, co chciałby robić w czasie naszego spotkania (warsztaty handlingowe będą trwały koło godziny w grupie psów - to podwójny trening).
Zabawa z pozorantem/obrona sportowa - Piotr Brochocki - szkoleniowiec z okolic Trójmiasta znający hovki i pracujący z nimi
Tropienie sportowe - Dorota Mucha, założycielka Lubuskiej Grupy Tropienia Sportowego, przewodniczka 3 hovków, hodowczyni z Lasu Księżniczek
Obedience/posłuszeństwo sportowe - Agnieszka "Malindowa" Mogilnicka - szefowa Karpeteam - Lubuskiej Grupy Obedience, przewodniczka WASZKI Las Księżniczek i bordera Django
Handling - Kasia Godlewska - pasjonatka tego tematu, od lat wystawiająca z sukcesami swoje i nie swoje hovki w Polsce i w Europie, przewodniczka KAROU z Krainy Żabek, hodowczyni z Krainy Żabek
Agility - Klara Tomaszyk- instruktor agility z Poznania
Dogfitness - Agnieszka Kałek - instruktor dogfitnessu i szkolenia psów, właścicielka Dog Toku
Posłuszeństwo codzienne - Tomek Magdziak, trener psów, zawodnik obedience, właściciel szkoły "Koniec smyczy", przewodnik 2 goldenek (przywołanie, lużna smycz, skupianie uwagi, rezygnacje i inne codzienne problemy)
Trening grupowy dla psów przygotowujących się do startów, egzaminów kynologicznych i innych, gotowych do pracy w większych rozproszeniach.
Jeżeli ktoś chciałby spróbować noseworku (rozpoznawanie i wyszukiwanie zapachów) i tropienia użytkowego (odnajdowanie ludzi), to będę szukać odpowiednich szkoleniowców.

Regulamin:
1. W spotkaniu mogą wziąć udział psy zdrowe, zaszczepione przeciwko wściekliźnie, szczenięta co najmniej tydzień po 2. szczepieniu.
2. W czasie trwania treningu przewodnicy zobowiązani są do zastosowania się do poleceń prowadzących zajęcia dotyczących bezpieczeństwa.
3. Na terenie Dog Toku i w odległości 5 minut spaceru od niego psy poza treningami mogą przebywać w swoich samochodach, klatkach albo na smyczy trzymanej przez przewodnika. Nie wolno zostawiać psów uwiązanych przy drzewach, płotach itp.
4. Uczestnicy są zachęcani do obserwowania innych treningów w sposób nieprzeszkadzający ćwiczącym.
5. Psy nie mogą towarzyszyć w obserwowaniu treningów odbywających się bez smyczy tzn. obedience i agality.
6. Psy mogą towarzyszyć w obserwowaniu pozostałych treningów ze wskazanego przez prowadzącego miejsca pod warunkiem że nie przeszkadzają w ćwiczeniach (np. przez wokalizację).
7. Wszyscy uczestnicy są proszeni o szanowanie przestrzeni swego i innych psów i dostosowanie się do sugestii przewodników.
8. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do sprzątania po sobie i swoich psach.
9. Za szkody wyrządzone przez psa odpowiada przewodnik
Formularz zgłoszeniowy:

Cena:
obejmuje opłatę za ośrodek szkoleniowy, 3 wejścia treningowe dziennie i serwis napojów: 250 zł przy wpłacie zaliczki 100 zł do 3. września (2. rata płatna do 15 września).
dla pozostałych osób: 300 zł
osoby towarzyszące: 20 zł dziennie (dzieci do 6 lat bezpłatnie)
2. i kolejny pies z tym samym przewodnikiem: 200 zł
Dla młodych psów urodzonych po 10.10.2018 i podopiecznych Fundacji HovaWarty: 10% zniżki

Lokalizacja:
DOG TOK - Szkoleniowy Raj
Bure, 62-250 Czerniejewo

Noclegi:
W okolicznych agroturystykach we własnym zakresie
Wyżywienie:
W przerwie treningów będzie można zamówić catering
Kontakt:
z organizatorką, Marysią:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel.: 604-909-045
 

Migawki

No więc tak, pewne rzeczy trzeba mówić wprost, nie lękając się społecznego osądu. Zatem: nie wszyscy lubią małe szczeniaczki. Słitaśne, puszyste papisie. Co oczywiście nie znaczy, że źle im życzą lub odczuwają wobec nich negatywne emocje, nie. Ale nie chce im się na przykład całe dnie wypatrywać nerwowego kręcenia się po pokoju, żeby na złamanie karku pędzić ze szczeniaczkiem na dwór, zanim się spompuje na panele, co często kończy się tym, że i tak się spompuje i trzeba myć podłogę piętnaście razy dziennie. Nie mają cierpliwości do łażenia z papisiem po dożynkach i przekonywania, że nadmuchiwany zamek do skakania nie jest groźny, a zespół pieśni i tańca nie gryzie. Wolą się nie stresować kwarantanną, której modnie jest nie przestrzegać, ale weterynarz grzmi, więc trzeba niczym sokół lustrować podłoże w poszukiwaniu potencjalnie śmiercionośnych kup, zanim się papisia postawi... I tak dalej, i tak dalej. Niektórzy chcą mieć po prostu psa, brać go bez wydziwiania na hipsterską kawę do miasta albo nad morze, albo w góry i z czystym sumieniem powiedzieć mu "zaraz", gdy chce siusiu, bo wiadomo, że wytrzyma. Tacy ludzie też mogą mieć rasowe szczenię! W dziale Starsze szczenięta prezentujemy piątkę wspaniałych psich dzieciaków, które świat świetnie znają, bywały w psich przedszkolach, bywały na wystawach, sikają już od dawna jak istoty cywilizowane, a do tego, to najlepsze w całej tej imprezie!, nadal są po szczenięcemu słitaśne! Czarne Ancymony, GULDYNKA, GRACJA i GORAN przedstawiają się TUTAJ, a TĘDY prosimy do podpalanych Tu Pilnujących chłopaków, RUMCAJSA i ROKITY. Są nowe zdjęcia, dzieciaki pięknieją z każdym dniem!