Strona główna Aktualności
Aktualności

po pierwsze, czyli ważne

Strona Polska.Hovawart powstała z pasji. Tworzą ją polscy hodowcy i właściciele reproduktorów oraz "zwykli" przewodnicy. Dzięki PH polska hodowla hovawartów jest w ogromnej mierze transparentna - wiemy, bo trafiają do nas głosy uznania z zagranicy. To ogromny sukces, mówimy to bez fałszywej skromności i z dumą.
Zasady są proste: udział jest dobrowolny. Prezentowane hodowle zarejestrowane są w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP/FCI), a wszystkie suki hodowlane i reproduktory zdobyły uprawnienia hodowlane tych organizacji
, więc wszystko jest przepisowo, legalnie i oficjalnie. Na PH nie bawimy się w internetowe wojenki, mamy inne rzeczy do roboty. Zależy nam na jedności środowiska. Konstruktywna krytyka jest super i zawsze mile widziana, ale na czarny PR się nie godzimy. Jeśli się myśli samodzielnie, jedno od drugiego nie tak trudno odróżnić, a promowanie się poprzez dyskredytowanie innych hodowców może oznaczać boleśnie nieczyste sumienie. Po prostu. Dziękujemy, zapraszamy, miłego dnia
Uśmiech.

 

diabełki czy aniołki?

Czy szczeniąt po tacie-Rokicie się urodzi do diabła i trochę - to się okaże. Ale on sam diablo przystojny, mama diabelnie ładna, więc wszystko się w Unalome zgadza. A szczegóły zapowiadanego miotu TUTAJ.

 

więcej wystaw!

Pięć kolejnych wystaw, uzupełniamy archiwum. Jedne z wyników wzbogacone o zdjęcie, na którym psia łapa i stopa przewodniczki idealnie zlewają się w jedno. Tak to powinno wyglądać! Szukajcie a znajdziecie! Pruszków, Bałtów raz i Bałtów dwa oraz Chmielno i Chmielno bis.

 

stawiły się wystawy

Na legnickiej wystawie w Kliczkowie były uśmiechy, jak widać na załączonym obrazku, a z Babimostu mamy nawet pamiątkowe zdjęcie wielohovkowe. Wyniki wystaw oczywiście też są!

 

na górze róże

Tak to się podziało parę dni temu na Radockiej Górze. Zdaje się, że hodowla mogłaby zmienić nazwę na "z Radosnej Góry". A wszystkie symetryczne i feministyczne szczegóły TUTAJ.

 

naście

Jeśli jedenastka nie jest jeszcze uważana za szczęśliwą liczbę, to chyba można by to rozważyć. Szczęśliwa, najedzona jedenastka śniąca o rzece mleka, tego dziś potrzeba ludzkości. A cała ta drużyna przyszła na świat w hodowli Adlig Blumenau. Szczegóły TUTAJ.

 

królewna Frida

- Co by sprzedawali w McUnalome?
- Małe Fridki.
Suchar na Wielkanoc był, a teraz do rzeczy: hodowla Unalome przedstawia nową sukę hodowlaną, FRIDĘ KARLO PASSION Królewska Kraina.

 

dużo nas, dużo nas

W Adlig Blumenau wiosennie obrodziło w hovawarty, bo oto w drodze drugi miot! Szczegóły TUTAJ.

 

kraina szesnastu łap

Ta kraina jeszcze do niedawna nie istniała. A nawet, kiedy już została wymyślona i dostała wszystkie konieczne dla nowych krain stemple i pozwolenia, była całkiem pusta. Ale już nie jest. Kraina Nefretete ma obywateli i obywatelkę. I choć było pewnie nerwowo, bezsennie i fizjologicznie, jest w tym magia. Szczegóły TUTAJ.

 

Trzy kolory: Kudłaty

Dzięki nadprogramowej blond suczce nikt nie musi się tłumaczyć z nudziarskiej symetrii, aczkolwiek byłaby to symetria doskonała! Kwiecień w Adlig Blumenau to iście szczeniaczkowy plecień. Szczegóły TUTAJ.

 

bueno sultano bambino

Jeśli chodzi o majówkę na Radockiej Górze, to w tym roku będzie porodówka i gwałtowny przyrost hovawarciego pogłowia powyżej poziomu morza. Zapowiada się piąty piąty. Szczegóły TUTAJ.

 

nosy na wyspie

Wiosna, więc sypnęło ogłoszeniami matrymonialno-progenituralnymi, ale hovawarcie wspaniałe nosy nie śpią, węszą i pokazują się światu na kolejnych zawodach tropieniowych. Nasza dzielna ekipa wystąpiła tym razem w Wolinie, wyniki TUTAJ. Gratulujemy i trzymamy kciuki za ciągi dalsze!

 

następcy tronu

Jest ich wprawdzie tylko dwoje, ale i tak wypełniają w Królewskiej Krainie prawie cały ponton: choć to nieuprzejmie wypominać komuś wagę, im nie można rozkosznych gabarytów nie wytknąć, no co zrobić. Zwracamy też uwagę drogich Czytelników na wczesną stymulację neurologiczno-rasową, wpajającą monochromatycznym maluchom od zarania, że hovawarty są nie tylko czarne, co się hodowczyni bardzo chwali. A o kim w ogóle mowa? Szczegóły TUTAJ.

 

wszystkie drogi prowadzą do kojca

Różne rzeczy lubimy tu na PH, między innymi zdejmować informację o poszukującym domu hovku w potrzebie, bo to znaczy, że znalazł swojego człowieka. Wrzucać hovkowe mioty do zestawienia, bo wtedy wiadomo, że i maluchy, i jakieś szczęśliwe rodziny zaczynają nową drogę życia. Dopisywać sukom i psom hodowlanym wyniki kolejnych badań i informować o hovawartach startujących w zawodach, bo niezależnie od wyniku to wielka, wielka rzecz dla psio-ludzkiej pary. Wiele by wymieniać! I bardzo też lubimy zapalać na nowo światełko przy hodowli, która od lat była nieaktywna. Taka gratka nam się trafia dziś. Do gry wraca hodowla z Radockiej Góry! Startowała w 1997 roku jako jedna z pierwszych w Polsce i posłała w świat kilkanaście miotów. Po długoletniej przerwie przyjęła na pokład nową sukę hodowlaną, RODZYNKĘ SUŁTANKĘ Tu Pilnuje, która ma zresztą Radocką Górę w rodowodzie. Planów jest wiele, nadziei też, więc okaże się wkrótce, czy z hodowlą faktycznie jest jak z rowerem i tego się nie zapomina!

 

hodowlane bim bom

Nasza nowa suka hodowlana, AYRA ADLIG BLUMENAU Leccinum, wnosi dziś na PH nie tylko swoją jednostkową indywidualność, wypchany przeszłością i potencjałem rodowód oraz domyślną zapowiedź hodowlaną, ale także foto pamiątkę jednego z tych rzadkich, coraz rzadszych dni, gdy śnieg jest po kolana, a słońce podświetla każdą śnieżynkę. Wzdech.

 

dawno, niedawno temu

A Ronja, proszę Państwa, była córką zbójnika, w każdym razie u Astrid Lindgren. I leśną duszyczką. Sądząc po zdjęciu, ARONJA ADLIG BLUMENAU Leccinum, nasza nowa suka hodowlana, też lubi las. I ciekawe, czy jej córki będą zbójnicami. Okaże się!

 

pączkowanie

Blumen to ani chybi coś z kwiatami, czyli Adlig Blumenau to nazwa hodowli w sam raz dla wczesnowiosennego miotu. Który zapowiadamy NINIEJSZYM.

 

wiosenne alter ego

"We don't need another Hiro" - jakoś tak śpiewała Tina Turner. I my też od dzisiaj innego Hiro nie potrzebujemy, choć oficjalnie ma na imię EGO ALTER Oddany Tobie.

 

entuzjazm? się wie(dźmin)!

Entuzjastyczny Wiedźmin? Może w następnym sezonie. Ale u nas już dziś: ENTUZJAZM Oddany Tobie zwany w domu Witcherem melduje się wśród reproduktorów.

 

nie ma tego czarnego, co by na blond nie wyszło

No więc tak, na zdjęciu po lewej widzicie nowo narodzone CZARNE ancymony. W hodowli CZARNE Ancymony. Czarne, tak? Ale my tu tylko sprzątamy, nie do nas skargi i zażalenia, z czarnych ancymonów w kolorze blond będzie się tłumaczyć hodowczyni, o! A szczegóły TUTAJ.

 

wiosna po królewsku

Królewska trzódka Windsorów powiększyła się ostatnimi czasy znacząco, więc dobrze się składa, że nasza Królewska Kraina też wkrótce wypełni się najmłodszym pokoleniem. Szczegóły TUTAJ.

 


Strona 1 z 33

Migawki

Czy szczeniąt po tacie-Rokicie się urodzi do diabła i trochę - to się okaże. Ale on sam diablo przystojny, mama diabelnie ładna, więc wszystko się w Unalome zgadza. A szczegóły zapowiadanego miotu TUTAJ.