Strona główna Hovawart "użyteczny" Relacje z imprez sportowych
Relacje z imprez sportowych

seminarium OBI z Magdą Łęczycką

Hovki się (nie)obijają

W ostatni weekend lutego w Warszawie miało miejsce hovkowe seminarium obedience z Magdaleną Łęczycką.

Więcej…
 

egzaminy w Berlinie

IPO-Qualifikations-Prüfung für die IPO DM RZV 2016

czyli

Zawody kwalifikacyjne do niemieckich mistrzostw hovawartów IPO DM RZV 2016


oraz dodatkowe egzaminy dla psów nie biorących udziału w kwalifikacjach

8 listopada 2015 r., Bezirksgruppe OG SV Berlin Frohnau

Więcej…
 

Hovifest 2015

Święto hovawarta na Słowacji

Po co dzielić imprezy dla psów na te dla ładnych i te dla ćwiczących? Słowacy pokazali, że nie trzeba.

Więcej…
 

Jesienne Dni Hovawarta 2014

Dni Hovawarta czyli jesień z hovkiem - traktat o systematycznej pracy i jajkach na miękko….

No i nadszedł TEN dzień. Jedziemy, ale coś wszystko układa się nie tak, jak trzeba. Wyjechałam półtorej godziny później niż planowałam. Po przejechaniu 21 km wypadek, objazd. Zamiast 120 km zrobiłam 160, za tirami. Na szczęście Dorota jechała za mną, więc trochę mi było raźniej. Miało być słońce, ale w ogóle nie widać, że ono istnieje. Mgła, szaro. Po drodze pełno remontów dróg, korków, kładzenia asfaltu, zrywania asfaltu… No myślałam, że nie dojadę. Wspominam żółcący się rzepak wiosenny… Ale udało się, po trzech godzinach pokonałyśmy te 120 km.

Więcej…
 

Wiosenne Dni Hovawarta

Wiosna  u Markuska czyli Dni Hovawarta w Mieczewie

Jak zwykle najpierw przeproszę wszystkich za to, że żyję. Czyli, wiadomo: jeśli ktoś poczuje się urażony, obrażony, itp.
Moje opowieści są absolutnie pozbawione obiektywizmu, co więcej, są wyrazem czystego wręcz subiektywizmu. To lecimy…

Więcej…
 

seminarium agility z Marią Pajzderską

W dniach 8-9 czerwca miałam niekłamaną przyjemność brać udział w seminarium agility prowadzonym przez Marysię Pajzderską w Przylepie pod Zieloną Górą. Zorganizowała je Beata Karpeta, zajmującą się w Zielonej Górze szkoleniem psów metodami pozytywnymi. Wróciłam z tego spotkania tak przeraźliwie naładowana emocjami, że postanowiłam skreślić parę słów o owym zdarzeniu.

Więcej…
 

seminarium tropieniowe z mistrzem IHF

SEMINARIUM TROPIENIOWE Z MISTRZEM IHF - MIROSLAVEM PospíšilEM - CZECHY, 19-21 kwietnia 2013

1. Okiem tropiciela-amatora: Dorota Mucha

Za namową Marii Kuncewicz i w jej towarzystwie spędziłam weekend w dniach 19-21 kwietnia na seminarium tropieniowym w pięknych górach w okolicach czeskiego Liberca. Jak się uczyć to od najlepszych! Nie dość, że jechałam ze specjalistką od „psiego nosa”, to celem naszym było seminarium z tropienia prowadzone przez Mistrza IHF w tej dyscyplinie, Miroslava Pospíšila. (Oto lista jego osiągnięć z hovawartką Cindy)

 

Więcej…
 

Dni Hovawarta 2013 - Mieczewo

Dni Hovawarta 8-10 marca 2013 r.

I kolejne Dni Hovawarta za nami. Byłam na nich dopiero drugi raz, ale myślę, że tam zawsze musi być fajnie. Przede wszystkim grono ludzi świetne, jak to psiarze. Choć kto to wie...

Więcej…
 

tropienie z przymrużeniem nosa

Świąteczne zawody "O zmrożonego ziemniaka" [1]

W wigilię Wigilii Świąt Bożego Narodzenia południowy oddział Klubu Królika zorganizował pierwsze w historii zawody w tropieniu parasportowym[2]"O mrożonego ziemniaka". Wczesnym popołudniem na okołobielskich polach zebrała się frakcja ekstremalna Klubu w składzie: 3 przewodniczki (Ola, Ewa i Renia) i 5 psów (Bronka, Moja Miła, Viedźma, Bojar i JakaJakaja). Uroku i tajemniczości dodawała spotkaniu wtulona w zbocze stara rozlatująca się stodoła, majacząca gdzieś za horyzontem. Co prawda za horyzontem niewiele da się zobaczyć, nie dysponując wzrokiem parabolicznym[3], ale z całą pewnością stodoła była, bo zgodnie z klubową tradycją, być musiała. A nawet jeżeli jej nie było, to i co z tego.

Więcej…
 

Egzamin PTT-1 - 18.11.2012

A tymczasem borem, lasem… hovki tropią zapamiętale Puszcza oczko
W niedzielę 18.11.2012 r. na łąkach i polach w niewielkim Feliksowie niedaleko Żyrardowa odbył się w 100% hovkowy egzamin PTT-1, w którym uczestniczyły SUNIA Las Księżniczek z Marią i GRATINA (znana lepiej jako GARDA) Even Hov z Arturem.

Więcej…
 


Strona 1 z 2

Migawki

Mamy dziś dwa ogłoszenia i tym samym dwie zachęty. Słuchajcie uważnie!

9 września 2017 r.
W Warszawie odbędzie się Klubowa Wystawa Molosów. Wprawdzie odbywa się co roku, ale tym razem hovawarty oceniać będzie niemiecka sędzia, Kirsten Wesche, z niemieckiego Klubu Hovawarta RZV. Sędzia wystawowa, oceniająca przeglądy hodowlane oraz odpowiedzialna w RZV za kontakty z hodowcami zagranicznymi. Jednym słowem nie byle kto i ocena od takiego sędziego jest całkiem sporą gratką. Więcej o wystawie TUTAJ.

10 września 2017 r.
Również w Warszawie odbędzie się oceniany przez Kirsten Wesche przegląd miotów. W Niemczech nosi nazwę NZB. Idealnie byłoby, gdyby stawiały się całe mioty z poszczególnych hodowli, dając hodowcom szansę przyjrzenia się efektom ich hodowlanych zamierzeń. W praktyce mogą się oczywiście zgłaszać pojedyncze psy. Dwa słowa dla niezorientowanych w temacie: NZB to nic strasznego! Najpierw pies zostaje starannie obmierzony, wymacany i pooglądany. Następnie przewodnik wraz z psem zalicza zabawowy tor przeszkód i przez chwilę bawi się ze swoim hovkiem. Wszystko w miłej atmosferze. Nie jest to egzamin, nie da się tego oblać, nie ma złych ocen! Można za to wiele dowiedzieć się o swoim psie, naszej z nim relacji, a nawet o sobie! Dla zainteresowanych mamy dwa artykuły: bogato ilustrowany zdjęciami tekst o NZB w Niemczech, autorstwa Kasi Godlewskiej oraz relację z polskiego NZB sprzed trzech lat, spisaną przez Karinę Iwaniec.
A teraz garść faktów:

1) zgłoszenia wysyłamy pod adres: nzb2017@wp.pl
2) zgłoszenie powinno zawierać:
- dane psa z rodowodu lub metryki: imię i przydomek, datę urodzenia, płeć, umaszczenie, nr chipu/tatuażu, numer PKR (jeśli pies jest zarejestrowany w Związku Kynologicznym)
- podstawowe dane właściciela: imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy
- skan rodowodu lub metryki psa (może być też fotka w/w dokumentu)
3) Przegląd jest bezpłatny!
4) Pierwszeństwo mają psy w urodzone w roku 2016 oraz pierwszym kwartale 2017 r. W miarę wolnych miejsc przyjmowane będą również psy starsze.